Комплексна оцінка стану здоров'я дитини

Основним показником ефективності заходів з охорони здоров`я дітей є рівень здоров`я кожної дитини.

Здоров`я - це не тільки відсутність хвороб і пошкоджень, а й гармонійний фізичний і нервово-психічний розвиток, нормальне функціонування всіх органів і систем, відсутність захворювань, достатня здатність адаптуватися до незвичних умов середовища, резистентність до несприятливих впливів.

Стан здоров`я дитини досліджується за допомогою основних критеріїв, що визначаються під час кожного профілактичного огляду декретованих вікових. Враховуються такі ознаки:

1. Відхилення в анте-, інтра-, ранній постнатальний періоди.

2. Рівень і гармонійність фізичного і нервово-психічного розвитку.

3. Функціональний стан основних органів і систем.

4. Резистентність і реактивність організму.




5. Наявність або відсутність хронічної (в тому числі вродженої) патології.

Комплексна оцінка дозволяє формувати групи, що об`єднують дітей з однаковим станом здоров`я, з урахуванням всіх вищезгаданих показників.

I група - здорові діти з нормальними показниками функціонального розвитку всіх систем, які рідко хворіють (до 3 разів на рік) з нормальним фізичним і нервово-психічним розвитком, без істотних відхилень в анамнезі.

II група - група ризику:

підгрупа А - діти з факторами ризику за даними біологічного і соціального анамнезу;

підгрупа Б - діти, які мають функціональні відхилення, з початковими змінами в фізичному і нервово-психічному розвитку, які часто хворіють, але не мають хронічних захворювань.

III, IV і V групи - діти з хронічними захворюваннями:




III група - стан компенсації: рідкісні загострення хронічних захворювань, рідкісні гострі захворювання, нормальний рівень функцій організму;

IV група - стан субкомпенсації: часті (3-4 рази на рік) загострення хронічних захворювань, часті гострі захворювання (4 рази на рік і більше), погіршення функціонального стану різних систем організму;

В група - стан декомпенсації: значні функціональні відхилення (патологічні зміни організму-часті важкі загострення хронічних захворювань, часті гострі захворювання, рівень фізичного і нервово-психічного розвитку відповідає віку або відстає від нього).

Комплексна оцінка стану здоров`я дитини проводять при первинному відвідуванні дитини після виписки з пологового будинку, щоб отримати уявлення про вихідний рівень стану здоров`я. Надалі оцінку стану здоров`я дітей 1-го і 2-го років життя проводять щоквартально, дітей 3-го року - в кінці кожного півріччя. При декількох діагнозах групу здоров`я встановлюють з основним захворюванням. У процесі спостереження за дитиною група здоров`я може змінюватися в залежності від динаміки рівня стану здоров`я.

Діти I групи здоров`я повинні спостерігатися в звичайні терміни, встановлені для профілактичних оглядів здорових. Для них проводять профілактичні, виховні та загальнооздоровчі заходи.

Діти II групи здоров`я заслуговують більш пильної уваги педіатрів, так як профілактичні та лікувально-оздоровчі заходи можуть сприяти переходу дітей цієї групи в I групу. Дітей цієї групи спостерігають і оздоровлюють за індивідуальним планом, який складається відповідно до ступеня ризику формування хронічної патології, вираженості функціональних відхилень і ступені резистентності.

Діти III, IV і V груп знаходяться під наглядом педіатрів і фахівців відповідно до "Методичних рекомендацій щодо проведення диспансеризації дитячого населення" і повинні отримувати необхідне лікування в залежності від наявності тієї чи іншої патології.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » Комплексна оцінка стану здоров'я дитини