Кесарів розтин і здоров'я дитини

Кесарів розтин і здоров`я дитини Щорічно кількість операцій кесарева розтину неухильно зростає. Питання про те, як співвідносяться кесарів розтин і здоров`я дитини, хвилює все більше фахівців, і вони б`ють на сполох, адже народження дитини за допомогою операції позначається на його здоров`ї не кращим чином. Останні дослідження підтверджують це твердження.

Отже, в покладений термін малюк долає родові шляхи і оголошує світ першим криком. В цей час він переживає і перший для себе стрес і може приготуватися до переходу в нове середовище з іншими, ніж в материнському череві, температурою, тиском, вологістю.

Недарма природа відводить на проходження дитини по родових шляхах кілька годин. У цей час встигають перебудуватися важливі фізіологічні процеси в його організмі, наприклад, дихання. Одночасно малюк отримує з мікрофлори матері корисні бактерії, які потім будуть допомагати захищатися від патогенних бактерій, оберігаючи здоров`я дитини.

Кесарів розтин - операція по необхідності

Крім природного розродження існують і такі способи допомоги при пологах, як кесарів розтин. В ході цієї операції дитина витягується через розріз в матці. Така процедура практикується багато століть. Так, в XVI столітті в Європі лікарі робили кесарів розтин, що не зашиваючи розріз. Це призводило до смерті породіллі, але дозволяло врятувати життя дитині. Звичайно, до таких операцій вдавалися тільки в крайніх випадках, якщо звичайні пологи вважали неможливими. Рану матки навчилися зашивати тільки в кінці XIX століття, це дозволило врятувати багатьох жінок.




У наші дні кесарів розтин - це найпоширеніша в акушерській практиці операція. Наприклад, в столиці таким способом з`являються на світ від 15% до 20% малюків. Кесарів розтин стало невід`ємною частиною сучасної медицини, незважаючи на те, що як і раніше призначається тільки за показаннями, якщо природні пологи вважаються більш небезпечними для матері і дитини, ніж оперативне розродження.

Серед показань до проведення кесаревого розтину виділяють абсолютні та відносні. До числа перших відносяться виражене звуження таза, наявність пухлин і рубців промежини, піхви, шийки матки, косе або поперченное положення плода, передлежання плаценти і деякі інші.

При відносних показаннях можливість звичайних пологів не виключається повністю, але при цьому існує небезпека, що виникнуть ускладнення у матері і дитини. Відносними показаннями вважаються наявність рубців на матці, затримки розвитку плода, тазове передлежання, виражена плацентарна недостатність, великі розміри плоду, переношування, гіпоксія плода, а також хвороби, при яких природні пологи загрожують здоров`ю породіллі.

У разі наявності відносних або абсолютних показань операція кесаревого розтину зазвичай планується заздалегідь. Однак на практиці часто виникають ситуації, коли лікарям доводиться робити операцію в екстреному порядку, під час пологів. Причинами зазвичай є напади еклампсії, невідповідність розмірів таза матері і голівки дитини, незріла шийка матки, відсутність родової діяльності при відійшли водах, загроза розриву шийки матки, гостра гіпоксія плода та інші ситуації.




Мінуси кесаревого розтину

Необхідно знати, що оперативне розродження, навіть якщо воно має ряд свідчень, має несприятливі наслідки. Це пов`язано з тим, що дитина витягується з утроби матері досить швидко, і йому доводиться адаптуватися до нових умов набагато швидше, ніж необхідно. Малюк переживає одночасно і криза відділення від організму матері, і потрапляння в нові умови середовища, і вплив анестезії. Все це послаблює захист, а, отже, впливає на здоров`я дитини, збільшує ризик захворювань вперше ж дні після появи на світ. Безумовно, протягом певного часу малюк звикає до життя в нових умовах, проте це дається йому набагато важче.

Крім того, при кесаревому розтині мами часто не можуть відразу почати годувати немовлят грудьми, оскільки в молоко можуть потрапити антибіотики, які призначаються жінкам після операції.

На думку фахівців, народжені через кесарів розтин діти можуть відставати від однолітків і з точки зору психологічного розвитку. А проведені останнім часом дослідження, спрямовані на порівняння «кесарят» зі звичайними малюками, показують, що для перших вищий ризик виникнення алергічних захворювань і бронхіальної астми. Крім того, здоров`я дитини, народженої після оперативного втручання, вразливе для різних інфекцій.

Вчені вважають, що причина криється в особливостях кишкової мікрофлори. В результаті кесаревого розтину малюк не може запозичити у мами корисні бактерії. А вони повинні заселяти кишечник і шкіру дитини і допомагати йому налагоджувати процес засвоєння їжі, захищатися від різноманітних інфекцій. Мікрофлора шлунково-кишкового тракту відіграє найважливішу роль і в процесі формування імунної системи, що відповідає за стійкість організму до захворювань протягом усього життя. Саме тому тенденція до збільшення кількості пологів за допомогою кесаревого розтину оцінюється багатьма фахівцями як дуже і дуже тривожна.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Кесарів розтин і здоров'я дитини