Вплив телевізора на дитячу психіку і здоров'я

Вплив телевізора на дитячу психіку і здоров`я Безперечно, в даний час телебачення - це невід`ємна, найважливіша частина нашого життя, без якої своє існування не можуть подумати мільйони людей. Цей милий серцю агрегат стоїть на покуті квартири, висить на стіні і ми насилу могли б уявити, як можна жити без телевізора.

Ми, дорослі, давно і геть зіпсовані цивілізацією істоти, які мало замислюються про наслідки впливу на організм різної електроніки у себе в оселі, щільність якої на квадратний метр в сучасному будинку деколи перевищує розумні межі. Однак задумаємося тепер, як впливає перегляд телевізора на незміцнілий організм маленької дитини, оскільки здоров`я малюка, думається, турбує батьків часом більше, ніж власне.

Вплив телевізора на дитячу психіку і здоров`я важко назвати позитивним, часом для цього достатньо придивитися до самого малюка. Найчастіше постійний багатогодинний перегляд телевізора дитиною призводить до підвищення у нього агресії, яку важко не помітити, оскільки вона часто вихлюпується на самих батьків, але досить складно пов`язати саме з самим процесом перегляду мультфільмів або кіно. Переважна кількість не тільки фільмів з обмеженням для дитячого перегляду, але навіть нешкідливих, на перший погляд, мультиків несуть в собі насильство, бійки, лайки. Тепер задумайтеся, невже вашій дитині не захочеться повторити те ж саме, що роблять герої кіно або мультфільму? Без сумніву - захочеться.

Навіть доросла людина часто помічає, як негативно можуть впливати на нього погані звістки, які несуть нам новинні програми. Недаремно кажуть, що найкраща новина - це відсутність усіляких новин, однак ми живемо в динамічному світі, де постійно відбувається щось жахливе: вбивства, теракти, насильство, кров, жорстокість. Вплив телевізора, а саме інформаційних програм, на дитячу психіку і здоров`я буде вкрай негативним, оскільки дитина, як губка, вбирає емоції, переживання.

Ну, з новинами і так все зрозуміло, такий наш непростий, часом жорстокий світ, що не обходиться без кровопролиття. В принципі, можна і перемкнути на інший канал, де не говорять про погане, але ... Який же нині канал обходиться без реклами? Зрозуміло, що телеканали живуть саме за рахунок її розміщення в своєму ефірі, однак зверніть увагу на свою дитину, коли по телевізору починається черговий рекламний ролик. Іграшки забуті, рот відкритий, вся увага спрямована в екран і, здавалося б, що може бути цікавого для двох-трьох річного малюка в цьому різноманітті інформації про пральних порошках, автомобілях, прокладки?




Пояснимо, що рекламний ролик для телебачення створюється з тією метою, щоб бути побаченим і запомненним потенційним покупцем, це зрозуміло всім. І для цієї мети творці реклами не зупиняються ні перед чим: чергування барвистих картинок, підвищення звуку в порівнянні з основною передачею, повторення одного і того ж, мельтешение фарб. Найчастіше реклама створюється саме з метою впливу на саму дитину, який обов`язково почне просити побачену в телевізорі шоколадку при відвідуванні магазину. І не забувайте, що реклама по телебаченню повторюється із завидною регулярністю по кілька разів на годину.

Вплив телевізора на незміцнілу дитячу психіку і його фізичне здоров`я відбувається на наших очах, оскільки батькам часом буває зручно відволікти дитину мультиками, займаючись в цей час своїми справами. Частка провини лежить на батьках, безсумнівно, оскільки не приділяючи дитині уваги, позбавляючи його живого спілкування вони тим самим завдають серйозної шкоди для здоров`я і розвитку дитини. Неважко помітити, що діти, зайняті багатогодинним переглядом телепередач, і потрібних, і абсолютно непотрібних, практично перестають розмовляти, тобто відсутня розмовна практика, що вельми важливо для дітей, які тільки вчаться говорити. Дитина ніби завмирає перед екраном телевізора і все навколишнє йому стає байдуже.

Ні, звичайно, не можна назвати телебачення абсолютним злом і перегляд передач буває часом досить цікавим, повчальним. Існують спеціальні дитячі передачі, які покликані не тільки розважити, але й навчити чогось корисного дитини. Перегляд телевізора повинен бути обмежений розумними межами, краще витратити цей час на активні ігри, малювання, навчанні. Що ж, часом доводиться, мало не насильно забирати у дитини улюблена розвага, але як виховати маленької людини без заборон і обмежень?

Ну і, звичайно, багато хто розуміє, що вплив телевізора на дитячу психіку і здоров`я, особливо на зір, може бути вельми і вельми негативним. Багато сучасні тата і мами самі пам`ятають, як піддавалися обмеженням від своїх батьків, які аргументували свою заборону тим, що телевізор погано впливає на зір. Так це чи ні насправді? Якщо все робити в міру, то ніяких особливих наслідків бути не повинно, тобто, 30-40 хвилин перегляду дитиною мультфільмів навряд чи як то серйозно позначиться на зорі.




Однак варто звернути увагу на те, щоб дитина не сідав занадто близько до екрану, що діти дуже люблять робити. Звичайно, складно повністю виключити з життя дитини телевізор, тому слід пам`ятати кілька правил, які допоможуть звести до мінімуму негативний вплив перегляду телепередач на очі дитини:

1. Достатня дистанція між дитиною і телеприймачем. Повинна бути не менше 3-4 метрів.

2. Обмеження перегляду телевізора за часом. Від 3 до 7 років діти можуть дивитися ТБ не більше 50 хвилин на добу. Діти старше 7 років не більше 2 годин.

3. Телевізор дивимося сидячи, голова повинна бути пряма.

Це мінімальні вимоги, діти молодше двох років дивитися телевізор не повинні взагалі, оскільки при цьому йде навантаження не тільки на очі, а й негативний вплив на центральну нервову систему.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Вплив телевізора на дитячу психіку і здоров'я