Привчання маленької дитини до горщика

Привчання маленької дитини до горщика Твоєму малюкові немає ще й трьох, а мова у нього чиста, багата, він розповідає безліч віршиків, співає пісеньки, пам`ятає всі кольори і основні геометричні фігури. Але ось контролювати свій туалет не може (або не хоче?) - «Ходить» тільки в штанці. Так що ж, до школи носити підгузники? Ти вже і цукерки йому обіцяла, і насильно на горщик садила, і по попі шльопала, і лаяла - нічого не допомогло! Тут хочеш не хочеш розгубишся ... У чому причина такої поведінки дитини і як привчити його до горщика? Поговоримо на тему привчання маленької дитини до горщика.

Давай відразу домовимося: ніякого насильства при привчанні! Примусом ти викличеш лише новий сплеск упертості, неслухняності, прагнення, у що б то не стало робити по-своєму. Якщо взяти до уваги той факт, що малюк знаходиться на порозі кризи трьох років, таке поводження з ним може серйозно загострити ситуацію.

Причина відмови від привчання до горщика, схоже, полягає в тому, що твій малюк мало знайомий зі своїм тілом, втім, як і з людським тілом взагалі. Для нього власне «я» укладено в його голові, яка мислить, дізнається, фантазує (саме тому маленькі дітки, коли починають малювати людей, спочатку малюють «пуголовків» без тулуба). А інші частини тіла - поза сферою його інтересів і уваги. Крихітку потрібно м`яко, через гру, познайомити з власним тілом і його функціями.




Варто відзначити ще одну причину ігнорування і привчання до горщика. Швидше за все, інтелектуальні досягнення малятка викликають у оточуючих його дорослих схвалення, захоплення, заохочення. Невдачі ж в справі освоєння горщика - невдоволення, критику, а в подальшому і покарання. Карапуз страйкує проти того, що він відчуває як нелюбов до себе, і, звичайно, не бажає терпіти покарання. Навіть дорослі починають пручатися і доводити своє право робити по-своєму, коли їм здається, що до них налаштовані недоброзичливо. А маленька дитина такою поведінкою ніби намагається сказати: «Мені потрібно, щоб мене любили завжди, навіть якщо я чогось не вмію чи не хочу. А ще, щоб мені допомагали, а не сердилися ... »І до цієї невисловленого прохання маленької дитини необхідно поставитися дуже уважно.

І нарешті, малюкові може бути просто ніколи! Він веде таку насичену, наповнену захопленнями життя - до горщика чи тут! Гра дуже цікава, від мультика неможливо відірватися ... Раптом в той момент, коли він відлучиться, станеться щось важливе? Тому доведеться набратися терпіння і попрацювати, щоб допомогти йому зацікавитися можливостями свого тіла і цілеспрямовано їх використовувати.

Пропонуємо спокійно реагувати на те, що малюк знову і знову все робить в штанці. Наприклад, такими словами: «У тебе не виходить вчасно проситися на горщик. Ти не знаєш, в який момент це потрібно робити? Я впевнена, що ти зумієш навчитися. Ти ж уже багато чому навчився! »Зверни увагу, використовувати потрібно фразу:« У тебе не виходить! », А не« Ти не хочеш ... »Перша формулювання - просто констатація якогось нейтрального події. Друга - звинувачення в зловмисності, проти якого малюк в тій чи іншій формі буде протестувати. Тобі доведеться запастися терпінням і витримкою, щоб не зриватися, однак скоро ти побачиш, що маленька дитина сам почав проявляти інтерес до проблеми. А це перший крок, який він повинен зробити на шляху до її вирішення.




Разом з малюком грай в ляльки. Бажано, щоб лялька була тієї ж статі, що і твій малюк, і щоб її ім`я було співзвучно з його ім`ям. Таким чином, у крихти підсвідомо виробляється уявлення про те, як все повинно відбуватися.

Ліпи і малюй з дитиною різних чоловічків. Якщо ти розкриваєш секрети тіла донечці - «створюйте» дівчаток і жінок. Проблеми з горщиком у твого синочка? Зображуйте хлопчиків і чоловіків. Без зайвих анатомічних подробиць, але узагальнено позначаючи всі частини тіла і називаючи їх функції.

Навчаючи секретам тіла дівчинку, ти скажеш їй: «Ось тут, спереду, внизу живота, знаходиться дірочка, з якої виливаються чайок-молочко, коли вони вже не потрібні». Хлопчику потрібно пояснити інакше. Не лякайся такого ради. Якщо ти будеш спокійна і з ним заговориш про будову тіла як про те, що є у кожного і що дає можливість тілу робити все потрібне людині, щоб він залишався здоровим, - ти не тільки сформіруешь у малюка довіру і повагу до свого тіла, але і залучиш його увагу до того, як тіло живе і функціонує.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Привчання маленької дитини до горщика