Розвиток маленьких дітей і здоров'я

Розвиток маленьких дітей і здоров`я Сучасних маленьких дітей все частіше називають акселератами - вони раніше починають сидіти, говорити, читати і т.д. Точного пояснення цьому явищу поки немає, проте всі вчені єдині в думці, що акселерація - "продукт" "впливу багатьох чинників. Грає роль поліпшення медичного обслуговування і догляду за дитиною в ранньому віці, підвищення матеріального добробуту і якості харчування, збільшення обсягу інформації, а також екологічна обстановка, в якій росте малюк. Яким має бути нормальний розвиток маленьких дітей і здоров`я?

Маленькі діти розвиваються з різною швидкістю, при цьому кожен має свою "програму розвитку", в результаті освоєння якої розкриваються здібності і купуються всі необхідні навички і вміння. Дослідження показали, що спеціально вплинути на прискорення темпу розвитку немовляти практично неможливо, проте його можна в значній мірі уповільнити, якщо у дитини будуть неналежні умови для нормального розвитку (погане харчування, дефіцит уваги і любові, відсутність пізнавальних занять). Оцінити розвиток дитини в дитинстві можна за чотирма напрямками.

• Спілкування і здоров`я

Важливо, з якою готовністю дитина вчиться посміхатися, агукать, реагувати на обличчя і голоси людей.

• Мова і здоров`я




У цій області значущим моментом є рецептивное мовний розвиток (наскільки добре малюк розуміє те, що йому сказали), воно поки важливіше, ніж експресивне мовний розвиток (наскільки добре говорить дитина).

• Велика моторика і здоров`я

Має суттєве значення і те, на якому місяці малюк починає тримати голову, сідати, повзати, вставати і ходити.

• Дрібна моторика




Зверніть увагу на координацію рухів дитини, прагнення схопити і дістати який-небудь предмет. Визначити рівень інтелектуального розвитку дитини, її творчі здібності, вміння вирішувати логічні завдання і наявність почуття гумору до кінця першого року життя досить складно. Однак при щирих намаганнях батьків, сприятливого навколишнього обстановці і при наявності природних якостей у дитини може вийти відмінна база для розвитку яскравого таланту в тій чи іншій сфері.

Розвиток малюка зазвичай відбувається нерівномірно, проте має три основні закономірності. Воно відбувається зверху вниз (від голови до пальців ніг): немовля спочатку піднімає голову, потім вчиться тримати спинку, потім сідає і нарешті встає на ніжки.

Йде від тулуба до кінцівок: дитина спочатку вчиться користуватися руками, потім долонями, а потім вже пальцями. Розвиток рухів походить від простих маніпуляцій до більш складним. На думку деяких педіатрів, норми по масі і зростання тіла маленьких дітей незабаром будуть переглянуті (фахівців вже давно не дивують "скачки" цих параметрів у немовлят), проте за ними як і раніше необхідно стежити. Тому важливо, щоб з перших днів життя дитина спостерігався у педіатра. У перший місяць, коли малюк ще не може фіксувати свій погляд, батькам потрібно приділяти більше уваги вправам на розвиток зорових функцій у дитини, намагатися чимось привернути його погляд. Наприклад, можна показувати дитині картинки, на яких зображені великі кольорові гуртки або навіть веселі смайлики.

На другому місяці і в наступні, чільну роль буде грати тактильне "спілкування" з малюком. Корисні вправи на загальне зміцнення м`язів, на розвиток вестибулярного апарату і, звичайно, ніжні і ласкаві погладжування дитини. Третій місяць життя є дуже важливим, адже крихітка вперше починає проявляти ініціативу. Дорослим потрібно щиро схвалювати і підтримувати активність дитини. Четвертий місяць розвитку крихти - місяць відкриттів. Як правило, до цього віку, малюк вже активно використовує рухові і мовні навички, і тому дуже важливо в цей період спілкуватися з дитиною, стимулюючи його до відповідної реакції.

На п`ятому місяці малюк починає намагатися сісти, вміє перевертатися, бере в руки іграшки. Прокидається у нього і інтерес до своїх ніжок. Якщо ж малюк ще не навчився дотягуватися до них, то йому потрібно допомогти. Приготуйте якісь цікаві предмети, якими можна привернути увагу малюка (яскраві шкарпетки, кольорові резиночки з бубонцями і т.п.), надіньте їх на ніжки малюка, зведіть стопи разом, порухайте ними, підніміть так, щоб дитина побачила їх. Потрясіть бубонцями, поплескайте стопами крихти, як долоньками. Візьміть праву ручку крихти і злегка потягніть її до лівої ніжці, допоможіть йому вхопитися ручкою за стопу. До шостого місяця малюк вже може сидіти, приблизно в цей же час у нього починають прорізатися зуби. Навик, який в цей період має бути освоїти дитині, - повзання.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Розвиток маленьких дітей і здоров'я