Нормальні зміни в стані здоров'я немовляти

Нормальні зміни в стані здоров`я немовляти Зміни стану здоров`я немовляти або перехідні стани - це стани, які відображають процес адаптації організму новонародженої дитини до нових, незвичним для нього умов навколишнього середовища. Зміни в стані здоров`я немовляти в нормі припадає на період новонародженості - перші 28 днів.

Дуже часто мами, особливо молоді мами, приймають їх за прояв захворювання. Слід ще раз звернути увагу на те, що нормальні зміни в стані здоров`я немовляти не є хворобою !!! Отже, в лікуванні, а вже тим більше в госпіталізації в стаціонар дитячої лікарні вони також не мають потреби. Потрібно просто запам`ятати, що для новонародженої дитини перебувати в нових умовах і відчувати зміни в своєму організмі такий же стрес, як і для батьків. І для того, щоб всім було легше переносити всі труднощі потрібно просто приділити дитині більше уваги, матері необхідно намагатися не переживати, адже все що відбувається з мамою відображається і на дитину. Деякі педіатри підтримують думку про те, що дитина на емоційному рівні більш сильно прив`язаний до батька, ніж до матері, і тому поруч з ним швидше заспокоюється і відчуває себе захищеним.

Перехідні зміни в стані здоров`я немовляти

Синдром "щойно народжену дитину" полягає в першій реакції у відповідь на велику кількість нових зовнішніх і внутрішніх змін. Це відбувається в момент народження дитини і появи його з утроби матері до зовнішнього світу. На кілька секунд настає короткий ступор і дитина не рухається, а потім глибокий вдих і перший крик немовляти. Протягом наступних п`яти-шести хвилин у дитини спостерігаються широкі зіниці як наслідок гормонального викиду в кров.

Перехідні збільшення кількості вдихів - Спостерігається перші 2-3 діб від народження. Після першого вдиху (під час якого відкриваються легкі) періодично з`являються дихальні руху, які вибиваються із загального ритму дихання дитини. Вони мають глибокий вдих і трохи утруднений видих. Як правило, після 4 діб життя зникають самостійно.




Зміни в серцево-судинній системі - Полягає в тому, що збільшується кровотік через легені, закриваються судини, які підтримували життя дитини в період вагітності, але в подальшому житті, за рахунок самостійного дихання вони не потрібні.

Нормальна втрата ваги після народження - Відбувається протягом перших чотирьох днів після народження і в нормі не перевищує 6-7%. Цей стан розвивається внаслідок того, що організм витрачає велику кількість енергії на підтримку нормальної температури тіла, на функціонування всіх систем організму. Також втрату ваги обумовлює велика втрата вологи, відходження первородного калу, сечі, іноді навіть відрижка навколоплідними водами. До того ж, дитина вживає невелику кількість молозива. У нормі відновлення ваги у доношених дітей відбувається до сьомого-десятого дня життя.

родова пухлина - Це набряк м`яких тканин навколо тієї частини головки, якою рухався дитина в процесі пологів. Він розвивається в результаті венозного застою через пологової діяльності, іноді можливі навіть синці. Проходить цей стан в нормі самостійно протягом 1-2 днів.

токсична еритема - Це нормальний стан, при якому спостерігається зміна кольору шкіри з тілесного на червоний. Виявляється в період зниження ваги, коли дитина втрачає вологу і харчується молозивом. Проходить самостійно, в лікуванні не потребує.

Збільшення молочних залоз - Найчастіше двостороннє. Виникає такий стан, як у хлопчиків, так і у дівчаток в період від 7 по 14 день життя і триває до 4 тижнів. Зміни в молочних залозах з`являються внаслідок наявності в молоці матері гормонів естрогенів, які в нормі у жінок обумовлюють набухання грудей. Дитина, харчуючись молоком матері, вживає гормони і у нього збільшується груди. Проходить самостійно, в лікуванні не потребує.




Сечокислий інфаркт новонароджених - Проявляється в появі на зовнішніх статевих органах і пелюшках осаду солей жовтого кольору після відходження сечі. Ці зміни виникають в результаті підвищеного освіти в організмі немовляти сечової кислоти, як результат особливостей білкового обміну.

Кров`янисті виділення з матки - З`являються на 3-й день життя у 2% дівчаток і тривають 1-3 дні. Вони обумовлені тим, що в організмі дівчинки різко знижується рівень естрогенів, які надходили в організм через пуповину з організму матері.

желтушка новонароджених - Розвивається у всіх немовлят у перші дні життя і зберігається максимум до 21 дня життя. Пожовтіння в нормі не виходить за межі живота і грудей, також спостерігається пожовтіння шкіри на обличчі. Поява пожовтіння пов`язано з переходом на нове функціонування печінки і як наслідок посиленого розпаду дитячого гемоглобіну.

переходить лихоманка - Виникає на 3-4 день життя в період максимального зниження маси тіла при зневодненні і перегрів дитини. Новонароджений при цьому неспокійний, слизові оболонки сухі. Для полегшення стану необхідно багато пити і дотримання температурного режиму в приміщення, в якому перебуває дитина.

поява висипань - Білі маленькі прищики або Мілія спостерігаються на 4-7 день життя дитини. Їх поява пов`язана з гормональними змінами в організмі немовляти.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Нормальні зміни в стані здоров'я немовляти