Як впливають палять батьки на здоров'я своїх дітей

Як впливають палять батьки на здоров`я своїх дітей Сучасні вчені прийшли до невтішного висновку, що палять діти не стільки наслідують батьків, скільки залежать від цієї згубної звички. Це пояснюється тим, що багато батьків курять вдома, змушуючи своїх дітей долучатися до смаку тютюну, в результаті чого дитина стає потенційним курцем в майбутньому.

Для того щоб визначити, як впливають палять батьки на здоров`я своїх дітей, необхідно з`ясувати, які ж саме шкідливі речовини містить тютюн. Побічним метаболічним продуктом нікотину є котінін, який і викликає тютюнову залежність. Концентрацію цієї речовини можна легко виміряти в слині або крові. Також вчені встановили зв`язок між схильністю до тютюнопаління і об`ємом легень, чим менше місткість цих органів, тим більше шкоди наноситься здоров`ю.

Куріння майбутньої мами

Куріння під час вагітності нерідко призводить до спонтанних абортів, передчасного вилиття навколоплідної рідини, передчасних пологів, а також викликає передлежання плаценти, її передчасне відшарування, уповільнення внутрішньоутробного росту і розвитку плода і раптову дитячу смерть. Мами-курці, які не піклуються про здоров`я своїх дітей, стикаються в майбутньому з проблемами розумового розвитку дитини і складнощами в його поведінці.

Також куріння дорослих стає причиною виникнення астми у маленьких дітей, а вплив тютюну в період внутрішньоутробного розвитку призводить до гальмування зростання легких і розвитку гострих респіраторних захворювань, які нерідко супроводжуються задишкою. Іноді такі симптоми зберігаються все подальше життя дитини.

В результаті куріння мами дитячий організм наражається на ризик виникнення різних патологій. Нерідко у новонароджених спостерігається недорозвиненість кісток черепа, що негативно впливає на роботу дитячого мозку. Також у малюка можливі нейроповедінкового зміни, які пов`язані з роботою слухового відділу мозку. Це проявляється в зниженні реакції на звуки, що повністю змінює процес звикання і адаптації дитини в навколишньому світі.




Слід зазначити, що куріння вагітної жінки викликає згодом у дитини зниження інтелектуального розвитку, що виражається в складному розумінні учнем шкільних предметів. Крім того, дія нікотину піддає дитини ризику розвитку такого страшного і смертельного захворювання, як лейкемія.

Пасивне куріння при вагітності

При вдиханні вагітної, але не кращий жінкою тютюнового диму у плода може сповільнюватися зростання, а також з`являється ризик передчасних пологів, що є ознакою можливого зниження роботи легенів і розвитку астми у дитини. Тому майбутнім матусям рекомендується уникати контакту з курцями і не відвідувати місця великого скупчення народу, де мимоволі доведеться вдихати отруєне нікотином повітря.

Дитяче пасивне куріння

Діти, котрі піддаються впливу вторинного диму, з великою ймовірністю будуть піддаватися різним захворюванням, які викликає сигаретний дим. Це може бути кашель, задишка, бронхіт, астма, пневмонія та інші серйозні захворювання органів дихання, слуху і зору. Крім того, в соціально неблагополучних сім`ях куріння може призвести до пожежі, де можуть постраждати і діти.

Зниження вітамінного змісту

Люблячі батьки повинні правильно розставляти пріоритети, щоб захистити здоров`я своїх дітей. Позбавлятися від нікотинової залежності необхідно ще до планування дитини, так як наслідки цієї згубної звички можуть сильно позначитися на якості життя дитини. Курять батьки змушують дитячий організм постійно боротися з вільними радикалами, які містяться в тютюновому димі. В результаті цього, запаси вітаміну С можуть швидко вичерпатися, що підвищить ризик виникнення серцевих захворювань, а також змін клітинного ДНК, які можуть привести до розвитку раку.




Наслідки дитячого пасивного куріння

Проведені дослідження, засновані на медичних оглядах, доводять зв`язок пасивного дитячого куріння з виникаючими захворюваннями в дорослому віці. У таких людей підвищується ризик виникнення таких хвороб, як астма, сінна лихоманка, часті головні болі, хронічний кашель, часткова або повна втрата слуху, застуди, грип і захворювання серця. Схильність тривалого пасивному курінню в дитинстві сприяє велику ймовірність розвитку бронхіальної астми в дорослому віці. Також спостерігається зв`язок між пасивним курінням і онкологічними захворюваннями. Встановлено, що палять батьки негативно впливають на здоров`я дитячої ротової порожнини, яка в майбутньому страждає від захворювань періодонта.

Якщо ви піддаєте здоров`я своїх дітей в перший рік життя, це може привести до пошкодження клітин судин, що клінічно проявиться вже в шкільні роки вашої дитини. Крім того, часто поведінка батьків, які палять не є позитивним і гідним прикладом для їхніх дітей. Внаслідок такого виховання у дитини відбувається запуск додаткових механізмів пошкоджень, які мають психологічний характер.

підліткове куріння

Підліткове куріння є однією з найбільш нагальних проблем сучасності, адже щодня по всьому світу починають палити більше 90 тисяч школярів від 12 до 18 років. На це впливають такі причини, як слідування моді, бажання виглядати дорослішими і наслідування батькам. Вплив однолітків в цьому випадку досить велике, і більшість малолітніх курців зізнаються, що почали курити під тиском своїх приятелів.

Бажання подорослішати у підлітків настільки сильне, що вони вважають в порядку речей наслідувати своїх кращим батькам. Тому дорослим слід задуматися, чи позитивно вони впливають на свою дитину. Придивіться до свого чада, його здоров`я повністю залежить від вас. Адже майбутнє кожного нового члена суспільства набагато цінніше.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Як впливають палять батьки на здоров'я своїх дітей