Родимка на голові

"Здрастуйте лікарю. Хочу звернутися за порадою. У моєї дитини (йому 3,5 року) я помітила пляма на волосистої частини голови. Пляма має світло-коричневий колір, середина - темно-коричнева. Пляма гладке, округле, неопуклого, дитини воно не турбує. Чи може це бути родимкою і чи не небезпечно це? Чи треба від такого плями позбавлятися? »

Подібні листи турботливі уважні батьки пишуть невипадково: відомо, що родима пляма - це шкірне освіту, яке відноситься до доброякісних пухлин. А раз це пухлина, вона може переродитися в злоякісну. Тому відповідь на подібні питання слід знати всім.




Родима пляма являє собою обмежене пігментовані пляма або вузлик, що складається зі скупчення меланоцитів - клітин з пігментом меланіном або з невусних клітин. Рідні плями розрізняються за кольором: якщо вони відбуваються з кровоносних судин, вони мають колір від блідо-рожевого до яскраво-красного- якщо це пігментні скупчення меланоцитів, вони фарбуються цим меланіном в колір від світло-коричневого до чорного. На такого роду утвореннях зазвичай перестають рости волосся.

В даному листі описаний випадок, коли на шкірі голови у дитини мати виявила ділянку гіперпігментації, що по суті і є рідною плямою.

Важливо знати, що за такими утвореннями необхідно постійно спостерігати. Рекомендується навіть відразу ж після появи плями обвести його через кальку і стежити за розмірами, порівнюючи їх з вихідними. Якщо ви помітили, що пляма змінює форму, колір, розмір, структуру, консистенцію, то це означає, що йде якийсь процес, і, швидше за все, - процес непозитивним. В такому випадку родима пляма підлягає швидкого видалення щоб уникнути його переродження в злоякісне утворення.

Тим більше, якщо це пляма знаходиться на голові. Адже все, що близько до головного мозку, особливо небезпечно. Тому, як тільки ви помітили деякі зміни, потрібно звертатися за лікарською допомогою. Чим пляма менше, тим простіше його видалити, особливо на голові.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Родимка на голові