Які фарби шкідливі для здоров'я?

Серед безлічі екологічних проблем нашого сучасного життя є і ще одна, досить суттєва - це матеріали, які використовуються в побуті, зокрема - фарби. На жаль, але природних барвників майже не залишилося, так воно і зрозуміло - занадто дороге це задоволення. а замість натурального барвника ми з вами давно користуємося синтетичними, та ще часто неякісними. Наскільки такі фарби шкідливі для здоров`я і які саме - читайте далі.

На сьогоднішній день ситуація з фарбами плачевна - майже 50% з них, що продаються на російському ринку, не відповідає екологічним стандартам якості. Експерти-екологи свідчать, що останнім часом зросла кількість які звернулися за медичною допомогою людей, які постраждали від лако-фарбових виробів. Вже відомий всім факт, що коли в приміщенні пахне свіжістю, це означає, що використовували певний хімікат, адже звичайна фарба пахне тільки розчинником. Такий запах може не вивітрюватися кілька днів, будучи небезпечним для стану здоров`я, причому період впливу на людину розтягується до півроку.




Що стосується самого розчинника, то найбільш шкідливим для здоров`я і небезпечним є той, який не дає фарбам швидко затвердіти. Тому, купуючи фарбу, звертайте увагу на відсоток вмісту розчинника - він повинен бути не більше 10%, як, скажімо, в водно-дисперсійної фарби на акриловій основі.

У фарбах є один компонент, який теж є небезпечним - це ПВХ, полівінілхлорид. Він має властивість розкладатися і при кімнатній температурі, і при сонячному світлі і потім потрапляти в організм людини через шкіру, легкі, проникати в кров і в печінку. Такі фарби з вмістом ПВХ викликають, найлегше, алергічну реакцію, але здатні і вражати нервову систему, печінку і нирки.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Якщо ви побачили на етикетці фарби спеціальну фразу «Містить 1,3,5-Тріс (оксіранілметіл) -1,3,5. триазин-2,4,6 (1H, 3H, 5H) -тріон », знайте, що ця фарба здатна викликати алергію. Крім того, існують формулювання так званих R-фраз, які також характеризують фарбу щодо її безпеки. Бійтеся фраз R36 і R20 / 22 - ці фарби мають дратівливим очі дією і небезпечні при вдиханні (і тим більше ковтанні).




На щастя, останнім часом все частіше можна зустріти фарби імпортного виробництва, які можна віднести до екологічно чистої продукції. У таких фарбах відсутні важкі метали - мідь, нікель, свинець, а також ароматичні вуглеводні. Саме ці компоненти небезпечні для здоров`я.

При виборі потрібної фарби слід звертати увагу на наявність на упаковці екологічного маркування. Крім того, майте на увазі: тривалий термін зберігання і властивість швидко сохнути говорять про наявність в фарбі синтетичного з`єднання, небезпечного для здоров`я. Але і купуючи фарбу з еко-маркуванням, запросто можна «нарватися» на підробку, яких зараз в надлишку. Тому перед покупкою фарби краще всього заздалегідь вивчити питання - дізнатися, хто є виробником, який склад має фарба і т.д. пам`ятайте, що екологічні фарби завжди недешево коштують. Але різниця в ціні не настільки істотна, щоб можна було ризикувати своїм здоров`ям. Не варто гнатися за дешевизною - це може обернутися згодом великими витратами на відновлення втраченого здоров`я.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Які фарби шкідливі для здоров'я?