Я їм багато овочів і фруктів - чи можна?

Я їм багато овочів і фруктів - чи можна? Як правило, навіть обмежуючи себе у багатьох продуктах, багато хто з нас дозволяють собі їсти без обмеження овочі і фрукти. Чомусь вважається, що надмірне вживання рослинної їжі шкоди не принесе. Проте, лікарі попереджають, що переїсти в цьому випадку дуже легко. Відносно корисної рослинної їжі діють ті ж обмеження що і по відношенню до решти продуктів.

Багато людей нерідко задаються питанням: я їм багато овочів і фруктів - чи можна? Чи не шкідливо це? Чи впливає таке надмірне вживання на збільшення ваги? Поговоримо сьогодні про це:

Чи корисно, чи можна їсти багато овочів і фруктів?

Думка дієтологів:

Як відомо, провідні дієтологи світу рекомендують складати свій раціон таким чином, щоб його половина складалася з рослинних продуктів. Такий раціон вважається здоровим, сприяє очищенню організму від шлаків, допомагає скинути зайву вагу. Але вживання їх понад рекомендованої норми, негативно впливає на здоров`я, сприяє збільшенню ваги тіла.
Особливо це стосується фруктів.

Потрібно розуміти, що деякі з них надзвичайно калорійні, оскільки містять велику кількість фруктози. Тому перевищення їх змісту в раціоні обов`язково призведе до підвищення ваги. Тому важливо мати уявлення про калорійність того чи іншого фрукта.

Якщо говорити про овочі, їх велика кількість теж не буде корисно для здоров`я. Високий вміст клітковини може спровокувати проблеми з кишечником. До того ж деякі з них також сприяють збільшенню маси тіла. Наприклад: картопля, буряк, баклажани і т.д.

думка лікарів




Лікарі завжди за вживання рослинних продуктів, але воно повинно бути помірним. Якщо ж спостерігається непомірна тяга до них, то потрібно пройти обстеження щитовидної залози, так як можливо має місце порушення її функції.

Велика помилка вживати сирі овочі з ранку, натщесерце або перед сном. Адже рано вранці ферментативна система ще не активна, а після 18 годин - вже відпочиває. Тому є рослинну їжу можна від 12 до 18 год. В інший час відбувається нездорова перевантаження травної системи.

Ну, а якщо у вас діагностовано порушення жирового, ліпідного обміну, є підвищений холестерин, якщо ви страждаєте від метеоризму і запорів, вживання сирих овочів і фруктів потрібно звести до мінімуму. Готуйте їх на пару, їжте в тушкованому, запеченому або відвареному вигляді. Корисно використовувати пароварку і гриль.

Лікарі попереджають, що у любителів рослинної їжі часто діагностується надлишок стронцію в організмі. Це дуже небезпечно для здоров`я. Стронцій витісняє такі корисні речовини, як калій і магній. Наслідком цього є ранній остеопороз, який вражає людей молодого віку (30 - 40 років).

Безперечно, фрукти і овочі є джерелом вітамінів, мінералів, органічних кислот і клітковини. Проте, потрібно уважно ставитися до їх вживання в сирому вигляді. Наприклад, відомо, що морква містить велику кількість бета-каротину. Проте найбільша його кількість засвоюється при вживанні відварного овоча.

Сира морква не так вже й корисна. А якщо давати її дитині, то це не тільки не принесе користі, але може завдати серйозної шкоди недосконалою травній системі, незміцнілої підшлунковій залозі.

Тому якщо ви великий любитель сирої рослинної їжі, найбільш безпечно їсти ягоди.
Вони містять менше клітковини, в їх складі мало пектину. Тому вони легше переробляються організмом.




Як їсти більше овочів і фруктів?

Перша теза, яку варто пригадати: головний дієтичний принцип - помірність у всьому! Якщо ви часто задається питанням: я їм багато овочів і фруктів - чи можна? Чи не шкідливо це? Вам допоможе розібратися наступний приклад: Всім відомо про користь вівсяної каші. Однак ніхто не та думає є її тазиками, щоб стати більш здоровим. Всі розуміють, що цей продукт дуже сприяє збільшенню маси тіла.

Точно так само справа йде з фруктами. Якщо ви почнете їх вживати кілограмами, обов`язково наберете вагу і нашкодите підшлунковій залозі. А ось від вживання 2-3 штук за день - отримаєте тільки користь.

Так що велика помилка вважати, що фруктами можна і потрібно доповнювати свій раціон без шкоди для фігури. Це їжа хоч і рослинна, низькокалорійна, але теж їжа. І вона містить велику кількість вуглеводів у вигляді фруктози. Деякі фахівці вважають її більш шкідливою, ніж цукор.

Що стосується овочів, ними можна харчуватися протягом декількох днів, щоб очистити організм і знизити вагу. Тільки вживати їх краще не в сирому, а приготованому вигляді. Особливо корисні в цьому відношенні городня зелень, зелені овочі. Особливо в поєднанні з маложирним кефіром і висівками. Однак таке харчування не може тривати більше 4-7 днів, і підходить тільки здоровим людям.

Також потрібно знати, що рослинні продукти містять органічні кислоти, дратівливі стінки шлунка і сприяють посиленню апетиту. Тому якщо ви для втамування голоду з`їли кілька апельсинів або яблук, не дивуйтеся, коли через півгодини ваш апетит стане просто звірячим.

Отже, дотримуйтеся помірність у всьому. Їжте все продукти потроху, це принесе вам тільки користь. А переїдання шкідливо завжди, навіть якщо це улюблені вами овочі і фрукти. Пам`ятайте про це і будьте здорові!



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » Я їм багато овочів і фруктів - чи можна?