Користь сиру для здоров'я дітей

Користь сиру для здоров`я дітей Сир є кисломолочним продуктом, одержуваним за допомогою сквашування молока і видалення сироватки з отриманої маси. До того ж цей продукт незамінний для дитячого харчування. Користь сиру для здоров`я дітей залежить від того, що його склад надзвичайно багатий речовинами, цінними для зростаючого дитячого організму.

Найдавніший кисломолочний продукт

Люди почали вживати сир настільки давно, що вчені не можуть точно встановити, де саме вперше отримали цей кисломолочний продукт. Стародавні писання і археологічні знахідки говорять про те, що сир був звичним продуктом для древніх греків, вавилонян і римлян. До того ж згадки про сирі присутні навіть в древніх філософських трактатах, наприклад, Луцій Кулумелла називав сир їжею багатих і бідних.

В даний час сир є загальнодоступним продуктом. На прилавках сучасних магазинах існує великий вибір цих кисломолочних продуктів різного ступеня жирності. Залежно від того, який спосіб застосовується при виробництві, розрізняють кислотно-сичужний та кислотний сир. Кислотно-сичужний продукт готують з використанням сичужних ферментів, тоді як для приготування кислотного сиру потрібно закваска.

Унікальні властивості сиру

Користь сиру особливо важлива для здоров`я дітей, саме тому даний продукт є невід`ємною частиною раціону дитячого харчування, а також лікувальних дієт.




У складі сиру присутня велика кількість білка. До того ж цей продукт відрізняється збалансованим вмістом мікроелементів і мінералів. Користь сиру визначається і багатим вмістом важливих для здоров`я дітей амінокислот: холіну, метіоніну, лецитину, триптофану.

Такий склад дозволяє використовувати сир для профілактики багатьох серцево-судинних хвороб, захворювань дихальної системи. А наявність цінних компонентів робить цей кисломолочний продукт незамінним ля харчування дітей.

Крім згаданих амінокислот сир, як і всі молочні продукти, багатий на кальцій, фосфор, вітаміни групи В. Зокрема, до складу сиру входить рідкісний вітамін В12, який потрібно організму людини для нормального кровотворення.

Користь сиру пояснюється ще і змістом сирного білка, який засвоюється організмом людини легко, розщеплюється на амінокислоти, необхідні для побудови інших білків.

Ще одним цінним для здоров`я дітей властивістю сиру є той факт, що він не збільшує кислотність шлункового соку і не дратує слизових оболонок травного тракту.

Безпечне вживання сиру




Дитячий сирок можна включати в раціон харчування дітей, починаючи з віку 6 місяців. Введення цього продукту повинно бути поступовим. Для початку достатньо 1 ч.л. в день, потім можна збільшувати кількість до 40 г на добу.

Дітям варто давати сир, куплений в магазині. Вживати сир домашнього приготування маленьким дітям не можна, так як вдома неможливо визначити, за допомогою яких саме бактерій, корисних або патогенних, сквасілось молоко.

Для дитячого харчування фахівці радять віддавати перевагу дитячим сирком, виготовленим на молочних комбінатах, що спеціалізуються на виробництві дитячого харчування.

Перед покупкою необхідно читати на упаковці склад продукту. Він не повинен містити барвників і харчових добавок. До того ж не варто забувати про те, що для дитячого здоров`я корисні і інші кисломолочний продукти, кефір і йогурт. Вони містять компоненти і мікрофлору, цінні для зростаючого організму дитини.

Крім того, купуючи в магазині сир, необхідно звертати увагу на склад продукту, умови і терміни його зберігання. Тільки уважність і пильність батьків здатні захистити дітей від неякісних продуктів. Варто також звернути увагу на упаковку продукту. Вона повинна захищати сир і бути екологічно чистою. Ці завдання найкраще виконує багатошарова упаковка Тетра Пак. Вона не тільки оберігає кисломолочний продукт від зовнішнього впливу, але і максимально зберігає корисні властивості сиру. Тільки уважність і пильність батьків здатні захистити дітей від неякісних продуктів.

Введення в прикорм сирка, йогурту, кефіру в раціон харчування малюка має передувати консультацією з педіатром.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

» » » Користь сиру для здоров'я дітей